Redukcja zmarszczek - Omega Esthetics

Przejdź do treści

Redukcja zmarszczek

Zabiegi
Redukcja zmarszczek
Zmarszczki na twarzy dodają lat… Zabiegi z wykorzystaniem specjalnych preparatów w szybki, skuteczny i kontrolowany sposób usuną zmarszczki zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

JAK SKUTECZNIE USUNĄĆ ZMARSZCZKI?
W zależności od rodzaju, głębokości i lokalizacji zmarszczek do ich usuwania wykorzystywane są 2 rodzaje preparatów:
• Preparaty na bazie toksyny botulinowej
• Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego
Głębsze zmarszczki dynamiczne (tzw. zmarszczki mimiczne), powstałe jako efekt mimiki twarzy, można skutecznie usunąć za pomocą toksyny botulinowej. Substancja działa miejscowo, rozluźniając i wygładzając zmarszczki. W zależności od wyjściowej głębokości zmarszczek lekarz dobiera odpowiednią dawkę, aby w najbezpieczniejszy sposób, skutecznie usunąć dodające lat zagłębienia w skórze.
Do usuwania drobnych zmarszczek statycznych i uniesienia opadających fałdów skórnych najbardziej popularnym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Jest to polisacharyd, który występuje naturalnie w organizmie – odpowiada za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Jego zastosowanie jest w pełni bezpieczne, ponieważ organizm ludzki nie traktuje tej substancji jak ciało obce i nie odrzuca jej.

JAK DZIAŁA BOTULINOWA?
Toksyna botulinowa to składnik aktywny wytwarzany przez beztlenowe szczepy bakterii z rodzaju Clostridium botulinum. Substancja podawana jest w miejscu widocznej, głębokiej zmarszczki mimicznej. Zasada działania polega na blokowaniu połączeń nerwów z tkanką mięśniową. Efektem działania jest widoczne miejscowe rozluźnienie i wygładzenie zmarszczki. Obecnie zabieg wygładzania zmarszczek staje się coraz bardziej popularny także wśród mężczyzn, którzy chcąc odzyskać młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd. Mężczyźni głownie decydują się na wypełnienie zmarszczek w okolicy czoła i między brwiami.

JAK DZIAŁAJĄ WYPEŁNIACZE?
Kwas hialuronowy (usieciowany) wprowadzany jest poprzez iniekcje w miejsca, w których na skutek utraty kolagenu i elastyny doszło do powstania zmarszczek i zagłębień. Preparat wiąże wodę wypełniając w ten sposób wolne przestrzenie w tkance i zwiększając nawilżenie skóry. W ten sposób odmładzana może być zarówno twarz, jak i dekolt, szyja a także dłonie. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd, jędrność i witalność. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się przez 9-12 miesięcy, zależnie od rodzaju i stanu skóry pacjenta, wieku, trybu życia (palenie papierosów i opalanie skracają czas działania kwasu).


W gabinecie Omega Esthetics wykonujemy zabiegi zarówno z zakresu medycyny estetycznej jak i z zakresu kosmetyki lekarskiej, wspierającej medycynę estetyczną.

Adres
Łódź, ul. Zachodnia 89
Tel.  575 020 320
Wróć do spisu treści
Umów się