Zadzwoń do nas

TELEFON: 575-020-320

Skontaktuj się z nami

TELEFON: 575-020-320

Jak skutecznie usunąć zmarszczki?

W zależności od rodzaju, głębokości i lokalizacji zmarszczek do ich usuwania wykorzystywane są 2 rodzaje preparatów:

  • Preparaty na bazie toksyny botulinowej
  • Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Głębsze zmarszczki dynamiczne (tzw. zmarszczki mimiczne), powstałe jako efekt mimiki twarzy, można skutecznie usunąć za pomocą toksyny botulinowej. Substancja działa miejscowo, rozluźniając i wygładzając zmarszczki. W zależności od wyjściowej głębokości zmarszczek lekarz dobiera odpowiednią dawkę, aby w najbezpieczniejszy sposób, skutecznie usunąć dodające lat zagłębienia w skórze.

Do usuwania drobnych zmarszczek statycznych i uniesienia opadających fałdów skórnych najbardziej popularnym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Jest to polisacharyd, który występuje naturalnie w organizmie – odpowiada za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Jego zastosowanie jest w pełni bezpieczne, ponieważ organizm ludzki nie traktuje tej substancji jak ciało obce i nie odrzuca jej.

JAK DZIAŁA BOTULINOWA?

Toksyna botulinowa to składnik aktywny wytwarzany przez beztlenowe szczepy bakterii z rodzaju Clostridium botulinum. Substancja podawana jest w miejscu widocznej, głębokiej zmarszczki mimicznej. Zasada działania polega na blokowaniu połączeń nerwów z tkanką mięśniową. Efektem działania jest widoczne miejscowe rozluźnienie i wygładzenie zmarszczki. Obecnie zabieg wygładzania zmarszczek staje się coraz bardziej popularny także wśród mężczyzn, którzy chcąc odzyskać młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd. Mężczyźni głownie decydują się na wypełnienie zmarszczek w okolicy czoła i między brwiami.

JAK DZIAŁAJĄ WYPEŁNIACZE?

Kwas hialuronowy (usieciowany) wprowadzany jest poprzez iniekcje w miejsca, w których na skutek utraty kolagenu i elastyny doszło do powstania zmarszczek i zagłębień. Preparat wiąże wodę wypełniając w ten sposób wolne przestrzenie w tkance i zwiększając nawilżenie skóry. W ten sposób odmładzana może być zarówno twarz, jak i dekolt, szyja a także dłonie. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd, jędrność i witalność. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się przez 9-12 miesięcy, zależnie od rodzaju i stanu skóry pacjenta, wieku, trybu życia (palenie papierosów i opalanie skracają czas działania kwasu).

Zostaw kontakt

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Kontakt

Wykorzystaj formularz do przekazania nam bezpośredniej informacji. Nasz wyspecjalizowany zespół odpowiada sprawnie i konkretnie na zadane przez Was pytania. Prześlij nam w formularzu kontakt do Ciebie, a jeden z naszych pracowników skontaktuje się z tobą i pomoże Ci rozwiązać problem.

Dane kontaktowe
  • Łódź, ul. Zachodnia 89
  • 575 020 320

Godziny otwarcia
  • Pon-Pt 10:00 – 18:00

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe.